باید فضای ریسک‌پذیر و جنگندگی مدیریتی ایجاد کنیم

معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنايع كوچك و  شهرک‌های صنعتی ايران گفت: باید فضای ریسک پذیري در ادارات را ارتقا داده و جنگندگی مدیریتی را در همه استان ها ایجاد کنیم.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، دكتر صادق نجفی در آیین راه‌اندازی میز خدمت شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: قرار است آخرین وضعیت جوازهای تاسیس صادر شده صنایع احصاء شود تا بتوانيم در حوزه صنعت معدن و تجارت استراتژی داشته باشیم و در اين راستا طرحي را در دست اجرا داريم كه استان ها موظف شده اند تا پايان تیر ماه آمار دقيق و وضعيت واحدهاي توليدي را احصا كنند تا بتوانيم در بررسی شرایط و وضعیت به درستي تصميم گيري كنيم.
وی با بیان اینکه با علم و برنامه پیش نرفته‌ایم، افزود: تمام حرکت ما و سند توسعه صنعت باید بر مبنای اشتغال و توسعه صادرات باشد؛ توسعه جی دي پی مملکت هم مهم است و باید دنبال نفت و پتروشیمی هم باشیم ولی توسعه شرکت‌های دانش بنیان بسیار مهم‌تر است.
نجفی گفت: 84 هزار واحد دارای پروانه بهره برداری در سطح کشور صادر شده که 50 درصد آن در داخل شهرک‌های صنعتی هستند و اخیرا مجوز تاسیس بیش از 20 شهرک خصوصی را نیز صادر کردیم و امروز 20 درصد صنایع ما در 50 شهرک صنعتي خصوصی است.
مدیرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران افزود: ما تمام اختیارات مرکز را به استان‌ها تفویض کرده‌ایم تا امورات در استان ها به راحتي انجام شود،‌در اين ميان مديران و كارشناسان استاني نيز بايد توجه داشته باشند كه ريسك پذيري خود را افزايش داده و با روحيه جنگنده به مصاف مشكلات موجود بروند.
وی عنوان کرد: امروز در آمریکا ترامپ مدیرانی را سر کار می‌آورد که برای تحریم علیه ایران تلاش می‌کنند و معتقد به تامین منافع ملی خود هستند؛ هر کس امروز لباس رزم نپوشد و با شرایط موجود حرکت کند محکوم به شکست است.
نجفی با بیان اینکه امروز اندیشه و فکر لازم است و با اقدامات محدودی راه به جایی نخواهیم برد، افزود: ما بیش از 500 هزار جواز تاسیس صادر کرده‌ایم که تنها 10 درصد آن به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند که این جای تاسف دارد.
ميز خدمت شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي پس از يك عمليات عمراني در طبقه همكف ساختمان اداري اين شركت احداث شده و كليه خدمات قابل ارايه به متقاضيان را در اين بخش ارايه خواهد كرد.
هدف از ايجاد ميز خدمت عمل به بخشنامه رياست جمهوري در اين خصوص،‌كاهش بروكراسي اداري و تسهيل در ارايه خدمات به متقاضيان مي باشد.
   1397/3/24 13:58


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان