80 درصد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی بستان آباد فعال است

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي از فعال بودن 80 درصد از واحدهاي توليدي مستقر در شهرك هاي صنعتي بستان آباد خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، سيدمرتضي نيرومند اسكويي در نشست مشترك با فرماندار و نماينده مردم بستان آباد، اظهار كرد: سه شهرك و يك ناحيه صنعتي در شهرستان بستان آباد احداث شده است كه حدود 80 درصد از واحدهاي مستقر در آن ها از 20 تا 100 درصد ظرفيت فعال هستند.
وي افزود: دلايل متعددي نيز در كاهش ظرفيت يا تعطيلي واحدهاي توليدي دخيل هستند كه مي توان به عدم بازاريابي صحيح، مسايل مديريتي و كمبود نقدينگي اشاره كرد.
وي با قدرداني از تلاش هاي دستگاه قضايي و دادستان بستان آباد براي حمايت از توسعه شهرك صنعتي عالي نسب، افزود: با توجه به درخواست هاي مكرري سرمايه گذاران مبني بر واگذاري زمين صنعتي در شهرك عالي نسب فاز توسعه آن به وسعت 286 هكتار در دست اقدام مي باشد.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نيز در اين نشست بر ضرورت آسیب شناسی دقیق مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی این شهرستان تاکید کرد.
محمد وحدتی افزود: تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی هم برای کارگران و هم برای سرمایه گذاران در این شهرک ها مشکلات زیادی بوجود آورده است.
وی با اشاره به مشکل بیکاری جوانان این شهرستان یادآوری کرد: با وجود 4 شهرک صنعتی و صنایع بزرگ در این شهرستان هنوز بیکاری در بین جوانان دغدعه بزرگی به شمار می رود که باید برای آن فکری اساسی اندیشیده شود.
وحدتی ادامه داد: بسیاری از کارخانجات و صنایع با وجود قرار گرفتن در محدوده خدماتی این شهرستان عوارض و ارزش افزوده خود را به مرکز استان واریز و از نیروهای غیربومی استفاده می کنند.
وی گفت: این درحالی است که مشکلات زیست محیطی و سایر مشکلات آن ها را مردم این شهرستان متحمل می شوند که اصلا عادلانه نیست.
فرماندار بستان آباد نیز در این جلسه با اشاره به آغاز آبگیری از سد کلقان گفت: در زمان کنونی برای تامین آب مورد نیاز صنعت در این شهرستان مشکلی نداریم.
علی بدرشکوهی آسفالت ریزی معابر شهرک های صنعتی شمار1 و 2 و احداث میدان صنعت در سه راهی بنه کهل بستان آباد را خواستار شد و اظهار کرد: ترانزیت بار و مسافر در این شهرستان نیازمند تلاش برای کاهش تصادفات جاده ای و حل مشکل ورودی بستان آباد از سمت تهران است.
فرماندار بستان آباد با اشاره به اینکه اجرای برخی از پروژه ها با زمانبدی های خاصی انجام می شود و طولانی شدن اجرای آن ها مستلزم هزینه و زمان است، یادآوری کرد: به علت محدود بودن فصل کاری در منطقه نباید شاهد کندی اجرای پروژه ها باشیم.
بدرشکوهی از اجرایی نشدن راه دسترسی مناسب آزاد راه پيامبر اعظم (ص) برای شهرک صنعتی عالی نسب برغم قول های داده شده از سوي اداره كل راه و شهرسازي انتقاد کرد.

   1396/4/25 08:07


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان