واحد تولید آیینه گروه صنعتی شیشه سهند تبریز به بهره‌برداری رسید

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از شهرك صنعتي خصوصي شيشه و کارخانه جام و شیشه سهند تبریز، واحد تولید آیینه این گروه صنعتی را که با صرف اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای 75 نفر راه‌اندازی شده است، افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، مجید خدابخش در حاشیه این بازدید، گروه صنعتی شیشه سهند تبریز را مصداق عینی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: این واحد تولیدی در سال 84 با حدود 215 نفر کارگر فعالیت می کرد که اکنون با غیرت، اراده و حاکمیت فکر این واحد توسعه یافته و تعداد افراد شاغل در آن به 2 هزار و 800 نفر رسیده است.
وی گفت: هم اکنون چند سالن جدید نیز در این واحد صنعتی در حال اجراست و ماشین‌آلات آن با 215 میلیون یورو خریداری شده که با نصب و راه‌اندازی آنها برای 500 نفر شغل ایجاد می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: این گروه صنعتی پارسال 36 میلیون دلار صادرات داشت که امسال برنامه‌ریزی کرده آن را به 50 میلیون دلار افزایش دهد.
خدابخش با بیان اینکه این گروه صنعتی ارز حاصل از صادرات را برای خرید ماشین‌آلات و توسعه کارخانه هزینه می‌کند، ادامه داد: با توسعه واحدهای این گروه صنعتی هم ‌اکنون این منطقه به شهرک صنعتی خصوصی شیشه در تبریز تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینکه پارسال به ارزش 57 میلیون دلار شیشه خودرو وارد کشور شده است، گفت: براساس تصمیم جدید دولت برای مقابله با تحریم واردات یک هزار و 339 قلم کالا ممنوع شده که یکی از آنها شیشه است.
خدابخش افزود: هم‌ اکنون فرصت مناسبی است تا این واحد تولیدی در کنار صادرات، شیشه مورد نیاز داخل کشور را نیز تامین کند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به عزم دولت برای اشتغال‌زایی و توسعه تولید گفت: دولت در این راستا از شهرک‌های صنعتی خصوصی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت می‌کند.
خدابخش با بیان اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند، افزود: دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان برای حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران و مقابله با تحریم های دشمنان نباید در اجرای ضوابط و تبصره‌ها به شکل غیرقابل انعطاف عمل کنند.
وی یادآوری کرد: لازم است همه دستگاه‌ها با هم همکاری کرده و بخشی از ضوابط دست و پاگیر را کنار بگذارند تا واحدهای تولیدی در این زمان سخت دچار مشکل نشوند.
خدابخش با بیان اینکه بخش خصوصی در تلاش بوده و به دنبال رانت و سوداگری نیست، ادامه داد: باید ماده اولیه و نقدینگی این بخش را تامین کرد و دستگاه‌های اجرایی مشکلات این واحدها را رفع کنند تا از این مرحله نیز بتوان با سربلندی عبور کرد.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي نيز گفت: شهرك صنعتي خصوصي شيشه در زميني به مساحت حدود 69 هكتار ايجاد شده و هشت هزار و 500 ميليارد ريال سرمايه گذاري صنعتي با يكهزار و 800 نفر اشتغالزايي دارد.
سيدمرتضي نيرومند اسكويي ابراز كرد: حمايت از توسعه شهرك هاي صنعتي خصوصي از جمله سياست هاي پيش روي اين شركت بوده و اين شهرك ها را به عنوان فرصتي براي توسعه صنعتي استان مي بينيم.

   1397/4/11 08:52


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان