شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی شهرک صنعتی نمونه انتخاب شد

شركت خدماتي شهرك صنعتي سرمايه گذاري خارجي حايز عنوان نمونه در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن آذربايجان شرقي شد.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، در اين مراسم كه با حضور رضا رحماني،‌قائم مقام وزير صنعت،‌معدن و تجارت،‌مسعود پزشكيان نايب رييس مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبريز و استاندار آذربايجان شرقي برگزار شد خداوردي تاري به عنوان مديرعامل شركت خدماتي شهرك صنعتي سرمايه گذاري خارجي مورد تجليل قرار گرفت.
شهرك صنعتي سرمايه گذاري خارجي داراي 261 هكتاز زمين در اختياز مي باشد و تاكنون 156 قرارداد واگذاري زمين در آن منعقد شده است.
در حال حاضر حدود 100 واحد صنعتي بهره برداري شده در شهرك صنعتي سرمايه گذاري خارجي فعاليت مي كند.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در اين مراسم با اشاره به افزایش رقم تسهیلات اعطایی در نظر گرفته شده برای واحدهای کوچک و متوسط به 20 هزار میلیارد تومان در سال جاری گفت: اجازه نمی دهیم واحد تولیدی در دولت تدبیرو امید به دلیل مشکلات سرمایه در گردش تعطیل و یا نیمه تعطیل شود.
رضا رحماني افزود: در دولت یازدهم راهبردهای صنعتی و معدنی تدوین و آمایش های سرزمینی انجام شده و مزیت های منطقه ای مراعات شد و با امضای وزیر صنعت و معدن به هیات دولت جهت تصویب ارسال شده است.
رحمانی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم، وزارت صنعت ‌و معدن موظف شده است شش ماه بعد از ابلاغ برنامه‌ها، استراتژی و اولویت صنعتی را به تصویب هیات وزیران برساند.
وی گفت: این استراتژی در ماه چهارم اجرای برنامه تدوین شده با امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت به دولت ابلاغ شده و در حال پیگیری این امر هستیم تا قبل از شروع دولت جدید مصوب شود.
نائب رييس مجلس نيز با اشاره به اینکه در چارچوب قانون برای حمایت از صنعتگران در مجلس از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد، اظهار کرد: باید به یک نگاه مشترک برسیم تا مملکت را از بحران نجات دهیم.
مسعود پزشكيان تاکید کرد: بیکاری جوانان برازنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، صنعتگران کشور باید در دنیا بهترین باشند، برای سربلندی این کشور باید تلاش كرد، باید شعار راحت خوردن وخوابیدن و پول به دست آوردن را در  کشور بزدایيم و فرهنگ کار و تلاش و خلاقیت را در جامعه نهادینه کنیم.


   1396/4/24 07:38


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان