بهره برداری از 25 واحد صنعتی شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی در دهه فجر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌ شرقی گفت: در دهه فجر امسال 25 واحد صنعتی شرکت شهرک‌های صنعتی استان با سرمایه‌گذاری 303 میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی 400 نفری به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، سيدمرتضی نیرومند اسکویی در نشست خبري با اصحاب رسانه، بر لزوم انعکاس امیدواری در میان مردم تاکید و اظهار کرد: در کنار همه مشکلاتی که وجود دارد واحدهای موفقی نیز هستند که فعالیت می‌کنند، ولی باید به یاد داشته باشیم استان ما به سرمایه‌گذاری نیاز دارد که اگر اتفاق نیفتد اشتغال و تولیدی رخ نخواهد داد.
وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از شهرک صنعتی بعثت افزود: این شهرک طبق مصوبه هیات وزیران 10 هزار و 800 هكتار وسعت دارد، مراحل پاياني تحويل يكهزار هکتار از اراضي ملی اين منطقه در حال انجام بوده و با اين اقدام خواهيم توانست به واحدهای صنعتی مستقر سند 6 دانگ اعطا کنیم که ظرفیت بزرگی است تا سرمایه‌گذاران بزرگ را به این شهرک جذب کنیم.
نیرومند اسكويي با بیان اینکه نسبت به استان‌های هم‌تراز، شهرک‌های صنعتی آذربايجان شرقي حق انتفاع واگذاری مناسب ‌تری دارند، افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی آمادگي دارد تا در راستاي جذب سرمايه گذاري در استان و ايجاد زمينه براي توليد و اشتغال بيشتر انعطاف لازم را داشته باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌ شرقی ابراز كرد: در سال 1396 تعداد قراردادهای واگذاری شرکت 217 مورد بوده که نسبت به سال قبل 80 درصد افزایش نشان می‌دهند همچنین میزان 57 هکتار زمین واگذار شده که 20 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.
وي گفت: واحدهای به بهره‌برداری رسیده در سال 96 به 127 واحد رسیده که با سرمایه‌گذاری 204 میلیارد تومانی برای یک‌هزار و 898 نفر اشتغال ایجاد کرده و دذ اين زمينه آذربايجان شرقي داراي رتبه پنج کشوری است.
وی اعلام کرد: در دهه فجر امسال تعداد 25 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری 303 میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی 400 نفری به بهره‌برداری خواهد رسید و 26 پروژه عمرانی با حجم سرمایه‌گذاری 160 میلیارد ريالي افتتاح می‌شود.
نیرومند با بیان اینکه در سال 96 تعداد 92 واحد تعطیل شده مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته‌اند، افزود: در 10 ماهه سال 96 رتبه اول هزینه عملیاتی را با عملیاتی شدن 85 درصد هزینه‌ها به خود اختصاص دادیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: سیاستی که از دوسال قبل در پیش گرفتیم این است که شهرک‌های تقاضا محور را توسعه دهیم تا به این وسیله از فرار سرمایه جلوگیری کنیم و در قدم اول 480 هکتار توسعه شهرک سلیمی را کلنگ‌زنی کردیم و امروز در این شهرک حدود 50 هکتار آماده واگذاری است.
وي خاطرنشان کرد: توسعه شهرک صنعتي آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را به وسعت 80 هکتار شروع کردیم و در دهه فجر واگذاری زمین در این شهرک نیز اتفاق می‌افتد، ضمن اینکه توسعه شهرک صنعتی عالی نسب در دهه فجر به وسعت 273 هکتار شروع می‌شود.
نيرومند اسكويي با اشاره به برگزاري جلسات داوري تعيين تكليف قراردادهاي راكد در شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، گفت: نظر به اهميت اين موضوع در طول سال جاري هشت جلسه داوري با دعوت از طرف هاي قرارداد براي رسيدگي به 109 پرونده راكد به مساحت 64 هكتار برگزار شده است.
وي ادامه داد: پس از بررسي در هيات داوري 70 فقره قرارداد به مساحت 64 هكتار فسخ و 39 فقره به مساحت 20 هكتار اعطاي مهلت شده است.
   1396/11/10 08:44


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان