استاندار آذربایجان شرقی: بخش خصوصی کمک ‌حال دولت در گذر از مشکلات اقتصادی باشد

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: حمایت بخش خصوصی از دولت در دوره گذر از مشکلات اقتصادی پیش رو باعث پشت سر گذاشتن موانع و بحران‌های کشور می‌شود.
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي، مجید خدابخش در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان آذرشهر که در شهرک صنعتی شهید سلیمی برگزار شد، با بیان اینکه برای حل مشکلات پیش‌روی واحدهای صنعتی استان به صورت زمان‌بندی شده برنامه‌ریزی کرده‌ایم، گفت: نمایندگان شرکت شهرک‌های صنعتی استان در این شهرک‌ها باید مشکلات واحدها را لحظه به لحظه دریافت و برای رفع هرچه زودتر موانع اطلاع دهند.
وی افزود: برخی واحدهایی که امروز از آنها بازدید کردیم چندین ماه با مشکلاتی نظیر آب و برق و مواد اولیه مواجه بودند ولی به دلیل لحظه به لحظه نبودن این گزارش‌ها، این مشکلات سرجای خود مانده و حل نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در دوره گذر دولت از مشکلات اقتصادی، بخش خصوصی باید در حمایت از واحدهای تولیدی و ادامه تولید در کارخانه ها به دولت کمک کند تا این موانع را پشت سر بگذاریم.
خدابخش با بیان اینکه لازمه حل مشکلات، بحث‌های دقیق و کارشناسی است، افزود: به عنوان مثال صرف بیان اینکه با کاهش مواد اولیه رو به رو هستیم نمی توان کاری را پیش برد بلکه باید مسائل تشریح شود تا معلوم شود که سرمنشأ مشکلات از کجاست.
استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به مشکلات برق واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شهید سلیمی، گفت: باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که با کاهش استفاده‌های غیرضروری از برق، صنعت و تولید دچار وقفه نشود.
سيدمرتضي نيرومند اسكويي، مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان شرقي در حاشيه اين بازديد گفت: در حال حاضر 584 واحد توليدي فعال در شهرك صنعتي شهيد سليمي وجود دارد و با توجه به استقبال سرمايه گذاران از اين شهرك صنعتي، فاز توسعه آن را در 485 هكتار در دست اجرا داريم.
خدابخش پیش از اين نشست، از چهار واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شهید سلیمی بازدید کرد.
شرکت بستنی دوستی (تولیدکننده انواع بستنی و پشمک)، کارخانه ارج پلاستیک (تولیدکننده لوازم پلاستیکی منزل)، شرکت آذرفنون تابلو (تولیدکننده انواع تابلوبرق) و شرکت مهر اصل (تولیدکننده لوله‌های مسی و دستگاه‌های تهویه و تبرید) واحدهایی بودند که مورد بازدید استاندار آذربایجان شرقی قرار گرفتند.

   1397/4/10 13:54


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان