استاندار آذربایجان شرقی خواستار شد: تکرار الگوی موفق ایجاد شهرک‌های صنعتی توسط بخش خصوصی

استاندار آذربایجان شرقی خواستار تکرار الگوی موفق ایجاد شهرک های صنعتی خصوصی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشستی با مدیران شهرک صنعتی غرب تبریز، ایجاد شهرک‌های صنعتی توسط بخش خصوصی را الگوی موفقی برای توسعه صنعتی استان ذکر کرد و گفت: شهرک‌های صنعتی از الزامات توسعه استان هستند.
وی از مدیریت شهرک صنعتی غرب تبریز خواست که با استفاده از تجربیات خود، طرح توسعه این شهرک و همچنین احداث شهرک‌های صنعتی دیگری را نیز اجرا کند.
وی خطاب به مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز تأکید کرد: این شرکت باید به جای کارهای اجرایی و احداث شهرک صنعتی، زمینه را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه فراهم کند.
خدابخش افزود: بخش خصوصی با در نظر گرفتن همه جوانب اقدام به فعالیت می‌کند و بنابراین شهرک‌های صنعتی که توسط بخش خصوصی احداث می‌شوند، در آینده دچار مشکل نخواهند شد.
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه استان باید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسعه یابد، گفت: سرمایه‌گذاری در جهت ایجاد شهرک صنعتی، مصداق جهاد اقتصادی است.
سیدمرتضی نیرومند اسکویی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: در سالجاری پروانه بهره برداری سه شهرک صنعتی خصوص در استان صادر شده که نشان از حمایت های این شرکت برای توسعه این شهرک ها دارد.
وی افزود: اعتماد به بخش خصوصی لازمه فعالیت شرکت شهرک های صنعتی استان بوده و برای ایجاد شهرک های صنعتی خصوصی حمایت ویژه ای می شود.
استاندار آذربایجان شرقی با حضور در شهرک صنعتی غرب تبریز، از واحدهای ایمن‌پارت رفیع (تولیدکننده قطعات خودرو با ظرفیت تولید 300هزار قطعه در سال و اشتغال‌زایی 50 نفر)، کفش ارک (تولیدکننده انوع کفش‌های ایمنی با ظرفیت تولید 286هزار جفت در سال و اشتغال‌زایی 28 نفر) و آذراتصال (تولیدکننده لوله‌ها و اتصالات پی‌وی‌سی با ظرفیت تولید 7150 تن در سال و اشتغال‌زایی 50 نفر) بازدید کرد.
وی همچنین از یک واحد تولید انواع قطعات پرسی خودرو که با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال احداث است بازدید و به مشکلات آن رسیدگی کرد.

   1396/8/11 15:48


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 


سامانه آب و هوا
  • وضعیت :
  • جهت باد :
  • درجه دما:
نمایش IP بازدیدکنندگان